Bahlsen - Sweet Favourites for Delicious Breaks
Traditional biscuit & gingerbread specialities
Bahlsen: 3 items
Bahlsen Contessa Original, 200 g
- Vegetarian recipe
- Crispy chocolate coating
- With cinnamon, cloves and orange peel
CHF 5.65 (CHF 28.25 / kg)
Delivery by October 08
Bahlsen Jupiter - Milk Chocolate, 200 g
- Soft and moist gingerbread
- Fine milk chocolate
- A harmonious, sweet flavour
CHF 5.65 (CHF 28.25 / kg)
Delivery by October 08
Bahlsen Akora - Milk Chocolate, 150 g
- Soft texture
- Fruity and spicy
- With a rich apple and apricot filling
CHF 4.60 (CHF 30.67 / kg)
Delivery by October 08
Founded more than 130 years ago, Bahlsen is a defining name in fine baked goods rooted in German baking tradition. Its refined biscuit and gingerbread specialities are carefully made to tried-and-tested recipes. A responsible approach to ingredients continues to shape this well-known brand today.
Magazine Articles:
Discover Piccantino:
-
Switzerland: Free standard delivery from CHF 69.90
-
Delivery in 3 business days.
More than 13.000 products
Secure payments
with SSL encryption technology