Hochgenuss - Nuts & Seeds

Filter & sort

Price Brands Type of Nutrition
Filter

Nuts & Seeds: 4 items

Hochgenuss Cashews

Hochgenuss Cashews, Natural (150 g)

  • Fine, nutty flavour
  • Great for baking
  • Wonderful in savoury or sweet dishes
CHF 2.65 (CHF 17.67 / kg)

Delivery by October 08

Hochgenuss Wasabi Peanuts

Hochgenuss Wasabi Peanuts, 200 g

  • Spicy, nutty aroma
  • Crunchy peanuts in rice batter
  • With Japanese wasabi
CHF 6.15 (CHF 30.75 / kg)

Delivery by October 08

Hochgenuss Cinnamon Almonds

Hochgenuss Cinnamon Almonds, 200 g

  • Almonds in chocolate with cinnamon
  • A delicious snack
  • Sweet and aromatic
CHF 7.95 (CHF 39.75 / kg)

Delivery by October 08

Hochgenuss Selection Bar Mix Snack - Seeds & Nuts

Hochgenuss Selection Bar Mix Snack -​ Seeds & Nuts, 200 g

  • With nuts coated in wasabi
  • Salted
  • Crunchy and aromatic
CHF 6.55 (CHF 32.75 / kg)

Delivery by October 08