Kastner - Fine Lebkuchen Specialities from Austria

A combination of traditional recipes and contemporary creations

Filter & sort

Price
Filter

Kastner: 6 items

Kastner Fine Lebkuchen Assortment

Kastner Fine Lebkuchen Assortment, 375 g

  • Several delicious varieties
  • In a reusable box
  • Chocolate-coated, dipped in chocolate and topped with sprinkles
CHF 7.70 (CHF 20.53 / kg)

Delivery by October 07

Kastner Hearts, Pretzels & Stars

Kastner Hearts, Pretzels & Stars, 300 g

  • Extra soft
  • Made with high-quality ingredients
  • Covered in fine dark chocolate
CHF 5.15 (CHF 17.17 / kg)

Delivery by October 07

Kastner Honey Lebkuchen

Kastner Honey Lebkuchen, 300 g

  • Moist texture
  • Fine aromatic spices
  • With real honey
CHF 4.90 (CHF 16.33 / kg)

Delivery by October 07

Kastner Apricot Lebkuchen

Kastner Apricot Lebkuchen, 185 g

  • Soft, moist texture
  • Fruity filling
  • Encased in fine chocolate
CHF 5.15 (CHF 27.84 / kg)

Delivery by October 07

Kastner Assorted Lebkuchen

Kastner Assorted Lebkuchen, 300 g

  • Traditional recipe
  • Varied selection
  • Ideal for sharing and gifting
CHF 5.15 (CHF 17.17 / kg)

Delivery by October 07

Kastner Plum Lebkuchen

Kastner Plum Lebkuchen, 185 g

  • Fruity filling
  • A traditional treat
  • Enveloped in chocolate
CHF 5.15 (CHF 27.84 / kg)

Delivery by October 07

Kastner, a family-run business in Upper Austria founded in 1559, has been crafting fine baked goods and specialities based on time-honoured recipes. Alongside classic Lebkuchen or gingerbread, the range includes biscuits, wafers and confectionery. With organic certification and other quality standards, the brand brings together traditional craftsmanship and modern quality.