Flavourful Ajvar - Delicious as Dips and Spreads

Filter & sort

Price Highlights Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Ajvar: 10 items

MAMA's Ajvar Hot

MAMA's Ajvar Hot, 550 g

  • 100% natural ingredients
  • Authentic taste
  • Vegan
CHF 7.38 CHF 8.20 (CHF 13.42 / kg)

Delivery by October 16

MAMA's Ajvar Mild

MAMA's Ajvar Mild, 550 g

  • 100% natural ingredients
  • Authentic taste
  • Vegan
CHF 7.38 CHF 8.20 (CHF 13.42 / kg)

Delivery by October 16

MAMA's Green Ajvar - Hot

MAMA's Green Ajvar -​ Hot, 550 g

  • Fiery spicy
  • Without artificial additives
  • Vegan & gluten free
CHF 7.57 CHF 8.40 (CHF 13.76 / kg)

Delivery by October 09

MAMA's Green Ajvar Mild

MAMA's Green Ajvar Mild, 550 g

  • Mildly spicy
  • Without artificial additives
  • Vegan & gluten-free
CHF 7.57 CHF 8.40 (CHF 13.76 / kg)

Delivery by October 16

MAMA's Ajvar, Extra Hot

MAMA's Ajvar, Extra Hot, 290 g

  • Vegan recipe
  • Very hot and spicy
  • No unnecessary additives
CHF 5.53 CHF 6.15 (CHF 19.07 / kg)

Delivery by October 09

MAMA's Ajvar with Soy Cheese

MAMA's Ajvar with Soy Cheese, 290 g

  • 100% natural ingredients
  • Made without artificial additives
  • Vegan & gluten-free
CHF 5.53 CHF 6.15 (CHF 19.07 / kg)

Delivery by October 09

MAMA's Gift Set - Trio 2

MAMA's Gift Set -​ Trio 2

  • 1x Roasted Pepper Salsa - Spicy, 290g
  • 1x Green Ajvar Mild, 290g
  • 1x Ajvar Hot, 290g
CHF 16.71 CHF 18.55

Delivery by October 09

MAMA's Gift Set - Trio 3

MAMA's Gift Set -​ Trio 3

  • 1x Ljutenica, 290g
  • 1x Green Ajvar Mild, 290g
  • 1x Ajvar Hot, 290g
CHF 16.71 CHF 18.55

Delivery by October 09

MAMA's Gift Set - Trio 1

MAMA's Gift Set -​ Trio 1

  • 1x Roasted Pepper Salsa - Spicy, 290g
  • 1x Green Ajvar - Hot, 290g
  • 1x Ajvar Mild, 290g
CHF 16.71 CHF 18.55

Delivery by October 09

MAMA's Organic Ajvar, Mild

MAMA's Organic Ajvar, Mild, 200 g

  • With roasted peppers & sunflower oil
  • Enjoy with bread, grilled foods & cheese
  • Free from gluten & artificial additives
CHF 7.38 CHF 8.20 (CHF 36.90 / kg)

Sold out