Check out our Top 50 Deals

Filter & sort

Price Highlights Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Top 50 Deals: 1 - 30 of 49 items

Torino Fine Swiss Chocolate

Torino Fine Swiss Chocolate, Dark Chocolate (100 g)

  • Generous filling
  • Hazelnut and almond cream
  • Two flavours
CHF 2.91 CHF 3.90 (CHF 29.10 / kg)

Delivery by October 09

MAMA Instant Noodles - Shrimp Tom Yum

MAMA Instant Noodles -​ Shrimp Tom Yum, 90 g

  • Shrimp tom yum broth
  • Finely textured noodles
  • Quick and easy preparation
CHF 1.09 CHF 1.20 (CHF 12.11 / kg)

Delivery by October 19

Wiberg Mixed Peppercorns

Wiberg Mixed Peppercorns, 43 g

  • Green, white, black and pink peppercorns
  • Pleasantly spicy & aromatic
  • High-quality ceramic grinder
CHF 1.89 CHF 3.80 (CHF 43.95 / kg)

Delivery by October 09

Alnatura Organic Coffee Cream

Alnatura Organic Coffee Cream, 165 g

  • 10% fat
  • Perfect for coffee and tea
  • Also suitable for cooking
CHF 1.17 CHF 1.30 (CHF 7.09 / kg)

Delivery by October 09

Pringles Sweet Paprika

Pringles Sweet Paprika, 40 g

  • Spicy-sweet with a smoky aroma
  • Extra crispy & very flavourful
  • A delicious snack
CHF 1.03 CHF 1.15 (CHF 25.75 / kg)

Delivery by October 09

MAMA's Roasted Pepper Salsa - Spicy

MAMA's Roasted Pepper Salsa -​ Spicy, 550 g

  • Peppers, tomatoes & chillies
  • Hearty & savoury
  • Great with grilled foods and bread
CHF 6.10 CHF 8.70 (CHF 11.09 / kg)

Delivery by November 02

Seeberger Microwave Popcorn, Sweet

Seeberger Microwave Popcorn, Sweet, 90 g

  • With a sweet coating
  • Quick & easy to prepare
  • No palm oil
CHF 0.76 CHF 0.85 (CHF 8.44 / kg)

Delivery by October 09

Instant Rice Noodles - Chicken, Gluten-free

MAMA Instant Rice Noodles -​ Chicken, Gluten-​free, 55 g

  • Gluten-free recipe
  • Mild chicken flavour
  • Quick and easy to prepare
CHF 0.75 CHF 0.85 (CHF 13.64 / kg)

Delivery by October 09

Pringles Sour Cream & Onion

Pringles Pringles Sour Cream & Onion, 40 g

  • Sour cream & onion
  • Crunchy & savoury
  • Resealable can
CHF 1.03 CHF 1.15 (CHF 25.75 / kg)

Delivery by October 09

MAMA Instant Noodles - Pork Flavour

MAMA Instant Noodles -​ Pork Flavour, 60 g

  • Hearty pork flavour
  • Quick and easy
  • Delicious Asian style meal
CHF 0.68 CHF 0.75 (CHF 11.33 / kg)

Delivery by October 09

Kelly's Classic Salted Chips

Kelly's Classic Salted Chips, 150 g

  • Made from 100% Austrian-grown potatoes
  • With Austrian Alpine salt
  • Vegan
CHF 2.44 CHF 3.05 (CHF 16.27 / kg)

Delivery by October 16

Mia Bella Latte Macchiato Bonbons (pack of 2)

Mia Bella Latte Macchiato Bonbons (pack of 2), 88 g

  • Creamy coffee taste
  • Sweeteners: isomalt & sucralose
  • Double pack
CHF 1.37 CHF 1.55 (CHF 15.57 / kg)

Delivery by October 09

Alnatura Organic Canned Chopped Tomatoes

Alnatura Organic Canned Chopped Tomatoes, 400 g

  • Suitable for pizza & pasta sauce and soups
  • With freshly harvested tomatoes
  • Peeled & chopped
CHF 1.40 CHF 1.55 (CHF 3.50 / kg)

Delivery by October 09

Instant Rice Noodles - Vegetable, Gluten-free

MAMA Instant Rice Noodles -​ Vegetable, Gluten-​free, 55 g

  • Noodles made from rice flour
  • Mild taste
  • Gluten-free
CHF 0.75 CHF 0.85 (CHF 13.64 / kg)

Delivery by October 09

BIO PRIMO Organic Fruit Gummies (without Gelatine)

BIO PRIMO Organic Fruit Gummies (without Gelatine), Fruity Mix (100 g)

  • Different fruit flavours
  • Soft and chewy
  • Vegan, free from lactose & gluten
CHF 1.37 CHF 1.55 (CHF 13.70 / kg)

Delivery by October 09

Alnatura Organic Spaghetti

Alnatura Organic Spaghetti, 500 g

  • 100% organic durum wheat semolina
  • For a variety of pasta recipes
  • Made in Italy
CHF 1.61 CHF 1.80 (CHF 3.22 / kg)

Delivery by October 09

Pringles Original

Pringles Pringles Original, 40 g

  • Salty and piquant potato taste
  • Extra crispy
  • Resealable can
CHF 1.03 CHF 1.15 (CHF 25.75 / kg)

Delivery by October 09

Dr. Oetker Original Pudding, 3-Pack

Dr. Oetker Original Pudding, 3-​Pack, Vanilla (112,50 g)

  • 4 servings per sachet
  • Quick and easy to prepare
  • Simply delicious
CHF 1.55 CHF 1.75 (CHF 13.78 / kg)

Delivery by October 09

Alnatura Organic Large Leaf Oat Flakes

Alnatura Organic Large Leaf Oat Flakes, 500 g

  • Organic
  • For yoghurt, milk & more
  • With whole grain oats
CHF 1.62 CHF 1.80 (CHF 3.24 / kg)

Delivery by October 09

Balisto Muesli

Balisto Balisto Muesli, 166,50 g

  • Delicious chocolate coating
  • Fine cream
  • With raisins
CHF 2.53 CHF 3.40 (CHF 15.20 / kg)

Delivery by October 09

Greenomic Spaghetti with Lemon

Greenomic Spaghetti with Lemon, 500 g

  • Durum wheat semolina pasta without eggs
  • Manufactured using the bronze process
  • With lemon juice & turmeric
CHF 5.63 CHF 7.70 (CHF 11.26 / kg)

Delivery by October 09

Haribo Peach Gummies

Haribo Peach Gummies, 100 g

  • Extra soft
  • Candied coated
  • Intense fruit aroma
CHF 1.01 CHF 1.15 (CHF 10.10 / kg)

Delivery by October 09

Alnatura Organic Sourdough Extract

Alnatura Organic Sourdough Extract, 15 g

  • Made from wholemeal rye flour
  • Multi-stage maturing process
  • Suitable for 1kg flour
CHF 0.74 CHF 0.85 (CHF 49.33 / kg)

Delivery by October 09

MAMA Instant Noodles - Tom Saab

MAMA Instant Noodles -​ Tom Saab, 55 g

  • Spicy and tangy
  • Intensely aromatic
  • Quick and easy to prepare
CHF 0.68 CHF 0.75 (CHF 12.36 / kg)

Delivery by October 09

Alnatura Organic Corn Cakes, Natural

Alnatura Organic Corn Cakes, Natural, 110 g

  • With puffed corn
  • Delicious on its own & with toppings
  • Ideal snack for on the go
CHF 1.28 CHF 1.45 (CHF 11.64 / kg)

Delivery by October 15

Alnatura Organic Diced Tomatoes with Herbs

Alnatura Organic Diced Tomatoes with Herbs, 240 g

  • With basil & oregano
  • Typical Mediterranean flavours
  • A versatile ingredient
CHF 1.42 CHF 1.60 (CHF 5.92 / kg)

Delivery by October 09

MAMA's Roasted Pepper Salsa - Mild

MAMA's Roasted Pepper Salsa -​ Mild, 550 g

  • Savoury & creamy
  • Vegan & gluten-free
  • 100% natural ingredients
CHF 5.39 CHF 7.70 (CHF 9.80 / kg)

Delivery by October 09

Alnatura Organic Corn Amaranth Cakes

Alnatura Organic Corn Amaranth Cakes, 115 g

  • With puffed grains
  • Seasoned with sea salt
  • Gluten-free
CHF 1.08 CHF 1.20 (CHF 9.39 / kg)

Delivery by October 09

Instant Noodle Soup - Chicken Flavour, Special

Indomie Instant Noodle Soup -​ Chicken Flavour, Special, 75 g

  • Ideal as a snack
  • Exceptionally tasty and aromatic
  • Ready to eat in minutes
CHF 0.56 CHF 0.65 (CHF 7.47 / kg)

Delivery by October 09

Alnatura Organic Whole Tomatoes

Alnatura Organic Whole Tomatoes, 400 g

  • Sun-ripened
  • Processed right after the harvest
  • Peeled & in its own juice
CHF 1.50 CHF 1.65 (CHF 3.75 / kg)

Delivery by October 09