Sapore di Sole - Pickles & Preserves

Filter & sort

Price Brands Certifications
Filter

Pickles & Preserves: 9 items

Organic Green Olives "Bella di Cerignola" - in Brine

Sapore di Sole Organic Green Olives "Bella di Cerignola" -​ in Brine, 550 g

  • Large olives
  • From Puglia
CHF 5.15 (CHF 9.36 / kg)

Delivery by October 08

Organic Garden Vegetables in Oil - Giardiniera

Sapore di Sole Organic Garden Vegetables in Oil -​ Giardiniera, 280 g

  • Harvest-fresh vegetables
  • Ideal on an appetiser platter
  • In extra virgin olive oil
CHF 11.30 (CHF 40.36 / kg)

Delivery by October 08

Sapore di Sole Organic Bella di Cerignola Olives

Sapore di Sole Organic Bella di Cerignola Olives, 820 g

  • Giant olives
  • Particularly juicy
  • From Puglia
CHF 12.30 (CHF 15.00 / kg)

Delivery by October 08

Sapore di Sole Organic Dried Aglione Garlic

Sapore di Sole Organic Dried Aglione Garlic, 20 g

  • Thin slices
  • From Tuscany
  • Ideal for sauces and more
CHF 5.65 (CHF 282.50 / kg)

Delivery by October 08

Sapore di Sole Organic Cooked Chickpeas in a Glass Jar

Sapore di Sole Organic Cooked Chickpeas in a Glass Jar, 300 g

  • Delicate texture & hearty aroma
  • Suitable for cold and warm dishes
  • Rich in protein and fibre
CHF 2.55 (CHF 8.50 / kg)

Delivery by October 08

Organic Onions in Oil - Cipolle sott'olio

Sapore di Sole Organic Onions in Oil -​ Cipolle sott'olio, 280 g

  • In extra virgin olive oil
  • Seasoned with selected herbs
  • Ideal as an appetiser
CHF 10.25 (CHF 36.61 / kg)

Delivery by October 08

Sapore di Sole Sun-Dried Tomatoes

Sapore di Sole Sun-​Dried Tomatoes, 280 g

  • Bottled in sunflower oil & olive oil
  • Seasoned with capers
CHF 5.15 (CHF 18.39 / kg)

Delivery by October 08

Sapore di Sole Eggplant in Extra Virgin Olive Oil

Sapore di Sole Eggplant in Extra Virgin Olive Oil, 180 g

  • Ideal for appetizers & antipasti
  • Delicious side dishes with grilled meat
CHF 8.20 (CHF 45.56 / kg)

Delivery by October 08

Sapore di Sole Organic Peas - Cooked

Sapore di Sole Organic Peas -​ Cooked, 300 g

  • Tender texture and pleasant
  • Ready to eat
  • High in protein & fibre
CHF 2.55 (CHF 8.50 / kg)

Delivery by October 08