STAUD’S Colourful Sweet & Sour Cabbage Salad, 580 ml
Delicately sour delicacy
CHF 3.50
(CHF 12.07 / kg DR.WT, Price shown includes 2,6% VAT.
Features & Advantages
- Made from the best ingredients
- With peppers and cucumbers
- Traditional recipe
Description
This cabbage salad tastes great as a side dish or on its own. Crunchy herbs and fine spices season the salad and are sure to inspire!
Ingredients
Herb, Cucumbers, Paprika, Spirit vinegar, Sugar, Salt, Onions, Lemon juice concentrate
Nutritional Information
| Nutritional Information | per 100 g |
|---|---|
| Calories | 138 / 33 kJ / kcal |
| Fat | 0 g |
| from Saturated fatty acids | 0 g |
| Carbohydrates | 6 g |
| from Sugar | 6 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 1,5 g |
Legal information
| Responsible food business operator: | STAUD‘S GMBH, Hubergasse 3, 1160, Wien, Austria, www.stauds.com |
|---|
Related products
Similar products
Customer Reviews
English reviews written for STAUD’S Colourful Sweet & Sour Cabbage Salad
6 customer reviews in all languages
| 5 stars | | 10 | (55%) |
|---|---|---|---|
| 4 stars | | 4 | (22%) |
| 3 stars | | 2 | (11%) |
| 2 stars | | 2 | (11%) |
| 1 Stars | | 0 | (0%) |
18 reviews
We do not have any reviews in English yet, but we do have 6 reviews available in other languages.
- No reviews available
Magazine Articles:
Discover Piccantino:
-
Switzerland: Free standard delivery from CHF 69.90
-
Delivery in 3 business days.
More than 12.350 products
Secure payments
with SSL encryption technology