Lipton Tea

Filter & sort

Price Brands
Filter

Tea: 17 items

Lipton Black Tea - Orange

Lipton Black Tea -​ Orange, 20 Tea bags

  • Fruity and refreshing notes of orange
  • Fine black tea
  • Perfect for tea lovers
CHF 3.05 (CHF 89.71 / kg)

Delivery by October 08

Lipton Black Tea - Vanilla Caramel

Lipton Black Tea -​ Vanilla Caramel, 20 Tea bags

  • Sweet and balanced
  • Enjoy hot or as a refreshing drink
  • Perfect for tea lovers
CHF 2.91 CHF 3.05 (CHF 85.59 / kg)

Delivery by October 08

Lipton Black Tea Chai

Lipton Black Tea Chai, 20 Tea bags

  • Best enjoyed hot
  • Intensely aromatic
  • 20 tea bags
CHF 3.05 (CHF 89.71 / kg)

Delivery by October 08

Lipton Peach Paradise fruit tea

Lipton Peach Paradise fruit tea, 20 Teabags (34 g)

  • Intense peach and hibiscus
  • Naturally caffeine-free
  • Compostable tea bags
CHF 3.21 CHF 3.40 (CHF 94.41 / kg)

Delivery by October 08

Lipton Golden Chamomile Herbal Tea

Lipton Golden Chamomile Herbal Tea, 26 g

  • 66% fine camomile
  • Mild honey & vanilla flavour
  • Naturally caffeine-free
CHF 3.21 CHF 3.40 (CHF 123.46 / kg)

Delivery by October 08

Lipton Smooth Mint Herbal Tea

Lipton Smooth Mint Herbal Tea, 20 tea bags (30 g)

  • Spearmint & Peppermint
  • Naturally without caffeine
  • Compostable tea bags
CHF 3.21 CHF 3.40 (CHF 107.00 / kg)

Delivery by October 08

Lipton Black Tea - Peach Mango

Lipton Black Tea -​ Peach Mango, 20 Tea bags

  • 20 tea bags
  • Fruity and exotic
  • Delicious both hot and cold
CHF 3.05 (CHF 89.71 / kg)

Delivery by October 08

Lipton Black Tea - Forest Fruits

Lipton Black Tea -​ Forest Fruits, 20 Tea bags

  • Intense and fruity
  • For tea lovers
  • In practical tea bags
CHF 3.05 (CHF 101.67 / kg)

Delivery by October 08

Lipton Topseller Collection Variety Pack

Lipton Topseller Collection Variety Pack, 180 tea bags (285 g)

  • Perfect to sample different varieties
  • 12 different flavours
  • 15 tea bags of each flavour
CHF 31.00 (CHF 108.77 / kg)

Delivery by October 08

Lipton Black Tea - English Breakfast

Lipton Black Tea -​ English Breakfast, 20 Tea bags

  • Contents: 20 tea bags
  • Full-bodied tea
  • Practical packaging
CHF 3.05 (CHF 66.30 / kg)

Delivery by October 08

Lipton Black Tea Apple Rhubarb

Lipton Black Tea Apple Rhubarb, 20 tea bags (30 g)

  • Strong black tea with apple and rhubarb
  • Pyramid tea bags ensure full flavour & aroma
  • Herbal tea bags
CHF 3.05 (CHF 101.67 / kg)

Delivery by October 08

Lipton Lemon Ginger Refresh Fruit Tea

Lipton Lemon Ginger Refresh Fruit Tea, 34 g

  • Fresh lemon meets spicy ginger
  • Naturally caffeine-free
  • Compostable tea bags
CHF 3.21 CHF 3.40 (CHF 94.41 / kg)

Delivery by October 08

"Discovery Collection" Black Tea Gift Set

Lipton "Discovery Collection" Black Tea Gift Set, 50 Tea bags

  • Contents: 50 tea bags
  • Easy to prepare
  • Elegant gift pack
CHF 10.25 (CHF 125.00 / kg)

Delivery by October 08

Lipton Black Tea - Lemon

Lipton Black Tea -​ Lemon, 20 Tea bags

  • Fresh and revitalising
  • Natural lemon aroma
  • Perfect for tea lovers
CHF 3.05 (CHF 89.71 / kg)

Delivery by October 19

Lipton Black Tea - Earl Grey

Lipton Black Tea -​ Earl Grey, 20 Tea bags

  • Contents: 20 tea bags
  • Ideal as a gift
  • Perfect hot or as a refreshing drink
CHF 3.05 (CHF 95.31 / kg)

Delivery by November 11

Lipton Black Tea Blue Fruits

Lipton Black Tea Blue Fruits, 20 tea bags (34 g)

  • Full-bodied black tea with wild berries
  • Pyramid tea bags for a full flavour
  • Sustainably grown
CHF 3.05 (CHF 89.71 / kg)

Delivery by October 19

Lipton Black Tea Tropical Fruits

Lipton Black Tea Tropical Fruits, 20 tea bags (34 g)

  • Black tea with tropical fruits
  • Full aroma and colour in every cup
  • Plant-based tea bags
CHF 3.05 (CHF 89.71 / kg)

Delivery by October 19