Galup - Creams & Spreads

Filter & sort

Price Highlights Brands
Filter

Creams & Spreads: 5 items

Galup Hazelnut and Cocoa Spread

Galup Hazelnut and Cocoa Spread, 200 g

  • Extra creamy
  • Fine hazelnut aroma
  • Delicate cocoa flavour
CHF 11.15 CHF 15.95 (CHF 55.75 / kg)

Delivery by October 09

Galup Pistachio Spread Cream

Galup Pistachio Spread Cream, 200 g

  • 41% genuine Sicilian pistachios
  • With fine olive oil
  • Delightfully creamy & intense
CHF 15.97 CHF 23.00 (CHF 79.85 / kg)

Delivery by October 09

Galup Crema allo Zabaione al Marsala

Galup Crema allo Zabaione al Marsala, 250 g

  • Traditional recipe from Italy
  • Ideal with panettone, brioche & sweet bakes
  • Perfect on its own or with coffee
CHF 13.24 CHF 18.90 (CHF 52.96 / kg)

Delivery by October 09

Galup Hazelnut Spread

Galup Hazelnut Spread, 200 g

  • 50% hazelnut content
  • Easy to spread
  • For bread, pastries & desserts
CHF 11.87 CHF 16.95 (CHF 59.35 / kg)

Delivery by October 09

Galup Creamy Chestnut Spread

Galup Creamy Chestnut Spread, 350 g

  • Sweet spread
  • Nutty flavour
  • Great on desserts
CHF 14.30 (CHF 40.86 / kg)

Delivery by October 09