Vilgain - Spreads & Nut Butters

Filter & sort

Price Certifications Type of Nutrition
Filter

Spreads & Nut Butters: 4 items

Vilgain Organic Crunchy Peanut Butter

Vilgain Organic Crunchy Peanut Butter, 1.000 g

  • 100% organic Virginia peanuts
  • With 25 grams of protein per 100 grams
  • Free from palm oil & added sugar
CHF 10.16 CHF 11.30 (CHF 10.16 / kg)

Delivery by October 09

Vilgain Organic Smooth Peanut Butter

Vilgain Organic Smooth Peanut Butter, 350 g

  • 100% organic Virginia variety peanuts
  • With 25g of protein per 100g
  • Completely free from palm oil and added sugar
CHF 4.61 CHF 5.15 (CHF 13.17 / kg)

Delivery by October 09

Vilgain Cheat Spread – Salted Caramel

Vilgain Cheat Spread – Salted Caramel, 350 g

  • Over 50% hot-air roasted nuts
  • Whey protein from pasture-raised cows
  • Maximum 22% sugar content
CHF 12.57 CHF 13.95 (CHF 35.91 / kg)

Delivery by October 09

Cheat Spread – Chocolate Bar with Hazelnut Cream

Vilgain Cheat Spread – Chocolate Bar with Hazelnut Cream, 350 g

  • Over 50% hot-air roasted nuts
  • Whey protein from pasture-raised cows
  • No artificial additives
CHF 12.57 CHF 13.95 (CHF 35.91 / kg)

Delivery by October 09